Герпеси

19.02.2020

Герпес – це інфекційне заховрювання вірусної ПРИРОДИ.

У людини виділяють 8 видів вірусу.

Найбільш типовим представником є ​​-

ВІРУС ПРОСТОГО ГЕРПЕСА I ТИПУ. Який викликає висипання в області губ і в народі називається “лихоманкою”.

ВІРУС II ТИПУ – викликає герпес на статевих органах. Навіть при безсимптомному перебігу може стати причиною невиношування вагітності, зараження плода та новонародженого. Що призводить до розумової недорозвиненості, потворності, летального результату. Багато вчені вважають, що з ним пов’язаний рак шийки матки.

ВІРУС ГЕРПЕСА III ТИПУ викликає вітряну віспу і оперізуючий лишай.

ВІРУС ГЕРПЕСА IV ТИПУ (вірус ЕПШТЕЙН -БАРРА) інфекційний мононуклеоз. Клінічно дуже схоже протікає з ангіною: при масивному надходженні вірусу через ротову порожнину або недостатності імунітету вірус проникає в окремі лімфовузли і органи, які стають хворобливими, збільшуються в розмірі; також збільшується печінка і селезінка. Розвиваються симптоми інтоксикації. Підвищується температура.

ВІРУС ГЕРПЕСА V ТИПУ – цитомегаловірусом (ЦМВ), що характеризується різноманітними клінічними проявами. У дорослих це і ураження печінки. і утворення кіст в підшлунковій залозі, збільшується вміст білірубіну, холестерину, бета-ліпопротеїдів, лужної фосфотаза. Звичайно ж це і запальні процеси органів сечостатевого тракту. Часті бронхіти. пневмонії, ураження нирок. судин очей. головного мозку, периферичних нервів. Енцефаліти- це також прояв цитомегалии. Внутрішньоутробна інфекція становить найбільшу небезпеку для плода. Ступінь ризику визначається термінами інфікування і імунологічних статусом матері, раннє інфікування плода загрожує мимовільними абортами, порушеннями розвитку органів, патології центральної нервової системи, може розвинутися клишоногість, глухота. мікроцефалія і ін.

ВІРУС ГЕРПЕСА VI ТИПУ. Його роль в патології людини доведена в розвитку двох самостійних захворювань: – раптової екзантеми у дітей раннього віку (після підвищення температури з’являється висип на спині і животі, яка швидко зникає. Збільшуються лімфовузли. З’являються зміни в крові.), – синдрому хронічної втоми у дорослих .

ВІРУС ГЕРПЕСА VII ТИПУ пов’язують з різними проявами захворювань печінки і селезінки, підвищення температури.

ВІРУС ГЕРПЕСА VIII ТИПУ викликають саркому Капоші.

ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА. Найбільш зручний. дозволяє визначити антитіла класів M і G це імуноферментний метод дослідження (ІФА-діагностика). Він дозволяє оцінити стан пацієнта. визначити стадію захворювання, (гостра або хронічна), виробити тактику лікування, яка залежить від давності процесу. Клінічна діагностика для визначення стану здоров’я пацієнта. Найголовніше – визначити стан імунної системи, тому що від неї залежить частота рецедивов і тяжкість перебігу хвороби.