Ерозія шийки матки

19.02.2020

Шийка матки – своєрідні «ворота» між маткою і піхвою. Саме шийка охороняє дітородні органи від інфекцій, сприяє просуванню сперматозоїдів всередину матки, утримує в ній плід під час вагітності і випускає його назовні в процесі пологів.

Здогадатися про ерозію шийки матки без гінекологічного огляду вельми непросто – вона не заподіює занепокоєння. Хіба що, бувають дуже рясні, слизові виділення, іноді після статевого акту з’являються невеликі кров’янисті виділення, а ще рідше – слабкі болі внизу живота.

Тільки лікар під час огляду може побачити ерозію.

Виявивши ерозію шийки матки, лікар бере зразки тканин і виробляє їх дослідження, для того, щоб визначити, чи немає злоякісних змін в клітинах.

Для уточнення діагнозу і визначення виду ерозії використовують спеціальний мікроскоп – кольпоскоп.

Причина виникнення ерозії шийки матки – статеві інфекції і гормональні порушення.

Практично завжди у молодих жінок, що мають ерозію, ми виявляємо ту чи іншу інфекцію: трихомоніаз в 77% випадках, хламідіоз в 35%, уреаплазмоз в 37%, вірус папіломи людини та ін. Дуже часто зустрічається кілька інфекцій одночасно.

Онкогенні штами ВПЛ (вірус папіломи людини) – інфекція, що передається статевим шляхом – є провідним фактором ризику, що викликають рак шийки матки,

Добре функціонуюча імунна система більшості жінок руйнує ВПЛ-інфекцію самостійно !!! (Без лікування в аналізах зникає ВПЛ). Тільки у 10% жінок ВПЛ – інфекція стає хронічною, а це, в кінцевому підсумку, призводить до раку в 100% випадках. У таких пацієнток при обстеженні виявляється онкобілок Е6.

При виявленні онкобілка Е6, необхідно лікування ВПЛ і постійне спостереження: мінімум 2 рази на рік.

Чим небезпечна ерозія?

  • Ерозія послаблює захист матки від зовнішніх інфекцій – зростає небезпека занесення інфекції всередину.
  • При тривало існуючій інфекції виникає дисплазія (зміна властивостей слизової), яка практично завжди переростає в рак.

Лікування:

При виявленні будь-якої статевої інфекції, спочатку, необхідно лікування цієї інфекції (спільно з статевим партнером, а іноді і з дітьми, тому що при пологах інфекція може передатися дітям).
У лікуванні ерозії в медичному центрі «Панацея ХХІ століття» використовується радіохвильова терапія на апараті «Сургітрон», перевагою якої є: швидке загоєння без утворення рубців і високий косметичний ефект, а це дозволяє використовувати його у  жінок, які вже народжували.

У клініці «Панацея ХХІ століття» ми застосовуємо радіохвильове лікування апаратом «Сургітрон».

Протягом однієї безболісної процедури досягається повне вилікування.

Цей метод дає найкращі результати.

Він рекомендований до застосування у родили жінок.

Його переваги:

  • відсутність опіків і некрозу тканин;
  • не залишає рубців на шийці матки, що дозволяє застосовувати метод жінкам, які народжували;
  • шийка матки відкривається під час пологів;
  • гарне загоєння рани;
  • безболісність.