Міома. Сучасні методи лікування.

19.02.2020

Основні напрямки лікування міоми: консервативне і хірургічне.

Консервативна терапія полягає в прийомі гормональних лікарських засобів, які дозволяють зменшити розміри міоми. В даний час ця методика втрачає свою актуальність, у зв’язку з відмовою паціеток приймати гормональні препарати, тому що вони мають побічну дію.

Лікування міоми матки УЛЬТРАЗВУКОМ- найсучасніший метод лікування (апарат винайдений ізраїльськими вченими спільно з лікарями). Процедура одноразова, триває близько 30 хвилин. На область матки впливають ультразвуком певної частоти. Цей метод лікування використовується в Ізраїлі для лікування пухлини мозку (нейроглії і ін). На даний момент йдуть дослідження в використанні ультразвуку в лікуванні інших онкологічних захворювань

Емболізація маткових артерій – найбільш популярний метод лікування, який полягає в блокуванні судин, що живлять міому, з подальшою інволюцією новоутворення. Ця методика вважається найбільш безпечною і ефективною, і все ж у неї є ряд протипоказань і ця процедура не підходить однаково всім пацієнткам. У таких випадках лікарі вдаються до хірургічного лікування.

Хірургічне лікування міоми, видалення міоми матки проводиться із застосуванням лапароскопа або гистероскопа.

Саме ендоскопічні операції набувають все більшої популярності в сучасній гінекології завдяки своїм незаперечним перевагам:

Який саме метод застосувати в лікуванні міоми матки може порадити тільки лікар!

Метод терапії міоми залежить від наступних факторів:

  1. розміру міоми;
  2. розташування;
  3. Загальної кількості вузлів;
  4. Віку пацієнтки;
  5. Бажання зберегти репродуктивну функцію.