Ортопедія. УЗД тазостегнових суглобів

17.02.2020

Дисплазія (недорозвинення тазостегнового суглоба) підозрюється у великого числа новонароджених. Дисплазія призводить або до предвивиха, або до часткового або повного вивиху кульшового суглоба. Підтвердити або спростувати цей діагноз можливо тільки за допомогою УЗД кульшових суглобів.

УЗД кульшових суглобів включено до складу скринінгового обстеження новонароджених, тому що дисплазія має широке поширення.

УЗД необхідно зробити до 1,5 максимум до 2 місяців, т.к лікування дисплазії в цьому віці дає прекрасні результати і обмежується: масажем, м’яким сповиванням або м’якими ж розпірками, носінням стремян. А після півроку доводиться вже використовувати жорсткі гіпсові пов’язки – розпірки, які обмежують фізичну активність, викликають атрофію м’язів.

Якщо не лікувати дисплазію, у малюка розвиваються довготривалі ускладнення, включаючи остеоартрит (деформація кісток ніг), болі, потворну ходу, неоднакову довжину кінцівок

У медичному центрі «Панацея ХХІ століття» УЗД суглобів у дітей проводиться на новітньому апараті ультразвукової діагностики Philips HD 7 (виробництво США) лікарем – дитячим ортопедом, що має досвід роботи більше 20 років. Ярмак Т.А. має досвід і знання, що дозволяють врахувати всі тонкощі проведення та інтерпретації дитячого УЗД, що стоїть біля витоків розвитку цього напрямку в дослідженні та лікуванні дітей з дисплазиями тазостегнових суглобів. Ярмак Т, А. завжди зможе підібрати малюкові найефективнішу терапію. Завдання батьків – вчасно прийти з дитиною на огляд

Показання до УЗД суглобів у дітей:

  1. багатоплідна вагітність;
  2. тазове або сідничне передлежання;
  3. неврологічні відхилення;
  4. асиметрію шкірних складок на сідницях;
  5. вкорочення однієї з ніг;
  6. обмеження відведення стегна;
  7. характерні «клацання» при спробі її відведення;
    гіпертонус нижніх кінцівок.

При необхідності лікар може призначати повторні УЗД, щоб відстежити динаміку дозрівання і розвитку тазостегнових суглобів у дитини.

Рентген або УЗД суглобів: що вибрати?

Рентген, виконаний до чотирьох місяців недостовірний!

До 4-х місячного віку хрящова тканина головки стегна не є рентгенконтрастною і стану тазостегнового суглоба на знімку практично не видно. Кращий метод обстеження в цьому віці є УЗД кульшових суглобів, але його можна зробити далеко не в кожній клініці.

УЗД – більш інформативний метод: є можливість провести функціональні рухові проби (ротації, приведення стегна і так далі), відстежити динаміку змін, виявити запалення і пошкодження м’язів, зв’язок, сухожиль, хрящових структур і суглобової сумки.
УЗД – більш щадний і нешкідливий для здоров’я метод дослідження

Як підготувати дитину для УЗД – дослідження?

Для УЗД кульшових суглобів особливої ​​підготовки не потрібно. Однак бажано продумати одяг дитини таким чином, щоб нижню її частину можна було легко зняти.

Інші види УЗД для дітей в нашому центрі

УЗД головного мозку дитини (Нейросонографія) у дітей до року проводиться, через тім’ячко, а після того, як він закривається, – через скроневі кістки.

Особливою підготовки для проведення УЗД головного мозку не потрібно. Дана процедура нешкідлива і дозволяє отримати багато цінних неврологічних даних.

УЗД органів черевної порожнини проводиться у дітей так само, як у дорослих, і дозволяє отримати масу цінної інформації.

УЗД черевної порожнини робиться натще за 2 – 3 години до їжі (безпосередньо перед годуванням). Рекомендується за кілька днів до дослідження виключити з раціону продукти, що викликають підвищене газоутворення (капусту, бобові, багаті клітковиною овочі і фрукти, чорний хліб, незбиране молоко).

УЗД нирок у дітей, а також наднирників і сечового міхура вимагає ретельної підготовки. Воно проводиться при наповненому сечовому міхурі необхідно випити 200 – 800 мл води за 30-40 хвилин до обстеження. Дітей грудного віку рекомендується або погодувати, або дати випити води за 15-20 хвилин до дослідження.
УЗД щитовидної залози
УЗД молочних залоз допомагає вчасно виявити запальні процеси і патології формування молочних залоз.
УЗД статевих органів. УЗД мошонки у хлопчиків особливої ​​підготовки не потрібно, а для УЗД передміхурової залози необхідний наповнений сечовий міхур. УЗД матки і придатків у дівчаток проводяться трансабдоминально (через черевну стінку) і теж при наповненому сечовому міхурі.

Для обстеження необхідно випити 200-800 мл рідини за 30 хв-годину до діагностики. У грудних малюків дане дослідження виконується через 15-20 хвилин після їди.

УЗД печінки у дітей проводиться натощакУЗІ лімфатичних вузлів.
УЗД м’яких тканин.
УЗД тимуса – дослідження вилочкової залози, органу, розташованого за грудиною по обидві сторони від трахеї і відповідає за захист організму.