Передміхурова залоза

17.02.2020

Простата, або передміхурова залоза – орган, притаманний виключно чоловікам. Це невелике м’язово-залозисте зона розташована безпосередньо під сечовим міхуром, там, де з нього виходить уретра (сечівник).

mpo

Простата охоплює початкову частину уретри, яка так і називається – простатична уретра. Заліза має форму каштана. Маса її в нормі становить, в середньому, близько 20-ти грам (таких величин вона досягає до 20-30 років, при народженні залоза важить в середньому 1.6г). Поздовжній розмір ~ 4 см, поперечний ~ 3 см.

Як уже згадувалося, простата – м’язово-залозистий орган. Залізисті клітини утворюють секрет передміхурової залози, який виділяється через протоки в уретру. Істотну частину обсягу становлять також м’язові клітини і сполучна тканина (основа органу). Передміхурова залоза – орган репродуктивної, статевої системи. Секрет, який продукують її залози, становить більшу частину сперми, що виділяється при еякуляції (сім’явиверганні). Цей секрет підтримує життєздатність сперматозоїдів. М’язовий компонент простати бере участь у викиді сперми за рахунок активних скорочень.