Простатит

17.02.2020

Діагностувати простатит, нескладно, тому що його симптоми очевидні:

 1. часті позиви до сечовипускання,
 2. болі в промежині,
 3. різі під час спорожнення сечового міхура,
 4. ослаблення ерекції.

А ось лікування він піддається погано. Вважається, що якщо простатит існує до 5 років, то його можна вилікувати повністю, при цьому лікування простатиту повинно бути комплексним, грамотно підібраним і тривалістю до 6-7 місяців.

На жаль, немає сьогодні однієї таблетки або однієї процедури, яка зможе повністю вилікувати простатит. Але якщо встановлена ​​точна причина простатиту, то лікування можливе, за умови чіткого дотримання всіх рекомендацій лікаря.

Найголовніше в лікуванні – це діагностика. Якщо знаєш від чого лікувати, то вже наполовину вилікував.

Причини простатиту.

У молодому віці це, частіше за все, статева інфекція. При обстеженні пацієнтів з хронічним простатитом ми виявляємо ІПСШ:

 • хламідії,
 • уреаплазму або мікоплазму,
 • трихомонаду.

причому останній мікроб дуже часто призводить до утворення калькулезного простатиту. У передміхурову залозу інфекція може потрапити з кишечника або через кров навіть з каріозного зуба. Тому обстежуючи пацієнтів, звертаємо увагу на всі хронічні процеси, що протікають в організмі і їх саніруя.

При хронічному простатиті запалюються вивідні протоки окремих часточок залози. Поступово в канальчиках часточок залози утворюються пробки, що закупорюють вихід секрету. Вони збільшуються і перестають нормально функціонувати, в залозі виникають мікроабсцеси, іноді утворюються камені – ось тут і виникають всі симптоми простатиту:

 • часті позиви до сечовипускання,
 • болі в промежині,
 • різі під час спорожнення сечового міхура,
 • ослаблення ерекції.

І хворий волею-неволею звертається до лікаря.

У традиційне лікування простатиту входять палацовий масаж простати, тривалий прийом антибіотиків в максимально допустимих дозах і фізіотерапевтичні процедури –

 • грязьові,
 • озокеритові,
 • парафінові тампони і аплікації,
 • сидячі ванни і гарячі мікроклізми.

Ці кошти малоефективні і шкідливі при хронічному запаленні, а особливо при калькульозному і гнійному простатиті, уретриті. Коли пальцем мнуть запальну залозу, з уражених часточок видавлюється гній, що інфікує сусідні здорові часточки. Що стосується антибіотиків, то вони не здатні придушити інфекцію в місцях мікроабсцесів, оскільки не можуть потрапити туди, тому що протоки в хворих часточках закупорені гнійними пробками. Теплові процедури тиша сприяють розмноженню бактерій.

Лікування простатиту в медичному центрі «Панацея ХХІ століття»

Етапи лікування простатиту:

 1. Лікування від збудника, що викликав простатит (трихомонада, хламідії або ін.);
 2. Ліквідувати осередки запалення в інших органах і системах;
 3. Відновити імунітет як загальний, так і місцевий;
 4. Корекція нейроендокринних порушень.

Перші два етапа проводяться за допомогою лікарських препаратів і апарату «Інтратон» – це вакуумна аспірація соку передміхурової залози. Найтонший гнучкий катетер підключається до вакуумній установці, яка створює періодичні розрядження і за рахунок цього відкачується гній з простати – очищається заліза. Після того як проведена повна санація передміхурової залози, починається другий етап лікування хронічного простатиту – відновлення м’язового тонусу простати, порушеного в результаті тривалого запалення. Через електроди-катетери на простату подається імпульсний електричний струм, який активізує м’язову тканину, оживляє нервові волокна і стимулює роботу залози, при цьому супутній ефект – підвищується рухливість сперматозоїдів, поліпшується потенція.

Профілактика

Полягає в усуненні несприятливих чинників, що сприяють загостренню простатиту:

Важливо! Регуляція статевого життя – це вкрай необхідно для досягнення хорошого результату.

Особлива увага приділяється відновленню лібідо і повноцінної ерекції. Коли орган працює, тоді він живе! – Камінський А.А

 1. Переохолодження організму;
 2. Малорухливий спосіб життя;Сидяча робота (водії, оператори, керівники та ін.);
 3. Тривала статева стриманість.
 4. Регулярні запори;
 5. Пригнічена імунна система;
 6. Стреси;
 7. Неякісне харчування;
 8. Запальні захворювання інших органів;
 9. Венеричні та урологічні захворювання;
 10. Надмірне вживання алкоголю.