Трихомоніаз

19.02.2020

Трихомоніаз – широко поширене паразитарне захворювання і є одним з найбільш поширених інекцій, що вражають сечостатеву систему людини.

Існує 3 види трихомонад:

  • ротова,
  • кишкова,
  • вагінальна (генітальна).

Ротова і кишкова трихомонади вважаються сапрофіти, тобто мікроорганізмами, які не приводять до розвитку різних захворювань. Патогенної (що призводить до захворювання) є тільки вагінальна трихомонада, яка має 3 форми існування: жгутикових, амебовідние і округла (дрібні форми); існує ще атипова (цистного) форма трихомонад, хоча багато вчених її не визнають.

Цистного і округла форми найбільш важко піддаються лікуванню, а амебовідние форма є найбільш агресивною.
Трихомонада досить активно розмножується при pH 5,5-6,5, в зв’язку з цим найбільш активне розмноження може проходити у жінок в період менструації.

Чим небезпечний трихомоніаз?

Трихомонади, активно рухаючись (завдяки жгутику), дуже швидко поширюються по сечостатевій системі і викликають різні запальні захворювання сечостатевого тракту.

У жінок: запалення піхви (вагініт), шийки матки (кольпіт, ендоцервіцит), останнім часом дуже часто діагностуються гідросальпінкс (запалення труб), причина яких трихомонада або інша статева інфекція. Утворені в результаті запалення труб, спайки призводять до розвитку жіночого безпліддя. Практично завжди в усіх випадках вагітності, що завмерла в терміні до дванадцяти тижнів і позаматкової вагітності ми знаходили трихомонади.

У чоловіків трихомонади викликають запалення уретри (уретрит), яєчок (орхіт), передміхурової залози (простатит), наші дані говорять про те, що причиною калькульозного простатиту дуже часто є трихомонада. Вона ж є збудником циститів, які дуже важко піддаються лікуванню (запалення сечового міхура).
Одна з особливостей трихомонад – вона може в собі “ховати” інші мікроби:

  • гонорею,
  • хламідії,
  • уреаплазму,
  • мікоплазму.

Вона як вагон везе в собі “пасажирів” і розносить їх по всьому організму. Тому неуспіхи в лікуванні, хламідіозу, уреаплазмозу пояснюються присутністю нелікованою або виявленої трихомонади.

Є два ешелони інфекції:

1-й: (самостійно викликають захворювання) трихомонади, гонококи вони легко долають і порушують захисні бар’єри, викликають запалення;

2-й: вони активно беруть участь в запаленні, часто маскують трихомонаду і гонококи, але самостійно викликати захворювання без первинного ураження першими вони не здатні. До другого ешелону належать стафілококи, стрептококи, фузобактерии, бактероїди коринебактерии і ін. Питання про приналежність хламідій, уреаплазм, мікоплазм до 1-му або до 2-го ешелону на сьогоднішній день спірне.

Клінічна картина:

Основним симптомом у жінок є виділення з неприємним запахом, зазвичай вони жовтуваті або зеленуваті. Серед скарг найбільш виражено печіння, свербіж менш інтенсивний. При тяжкому перебігу часто з’являються проблеми з сечовипусканням.

У чоловіків ці скарги бувають значно рідше, деякі взагалі їх не відчувають.
Безсимптомний перебіг трихомонадною інфекції можливо протягом тривалого часу. В умовах рівноваги між захисними силами організму і трихомонадами їх кількість може бути настільки мало, що може не визначатися мікроскопічно (в мазку під мікроскопом).

Діагностика:

Мікроскопія (чутливість до 50%). Дуже часто при звичайній мікроскопії (в мазку) трихомонаду ми не знаходимо. Для кращого її виявлення необхідна активність процесу, тому за кілька днів до обстеження необхідно провести певні процедури.
Золотим стандартом в діагностиці трихомоніазу є культуральне дослідження (посів). Його чутливість до 85%
ІФА – діагностик значення не мають в зв’язку з низькою виявленням
Для достовірного результату ПЛР-діагностики необхідні якісні тести.

Способи зараження:

  • незахищений статевий контакт;
  • користування предметами особистої і громадської гігієни: вологий рушник, мочалка, ванни, кришка унітазу і ін. можуть служити переносниками інфекції.

Лікування:

Клініка «Панацея ХХІ століття» пропонує своїм пацієнтам найсучасніші та ефективні методики діагностики і лікування трихомонадной інфекції (в тому числі резістентноустойчівих форм). Ми лікуємо швидко і безболісно, ​​пацієнтам забезпечується повна анонімність. Висока кваліфікація персоналу гарантує відмінну якість проведеного лікування.